Športni dan tretjih razredov – pohod po obronkih Pohorja

V petek, 9. 10. 2020, smo se tretješolci odpravili na jesenski športni dan. Med pisano obarvanimi drevesi nas je spremljala dobra volja, pozitivna energija, športni duh in topli sončni žarki. Med hojo smo opravili trim naloge, pobrali kakšen kostanj in veselo klepetali. Na Trikotni jasi smo se zazrli v dolino in se čudili lepotam našega mesta. Presenečeni smo bili nad našo vzdržljivostjo in ponosni, da smo uspešno prehodili 12 km. Bravo tretješolci!

Portorož – 5. dan

Pred zajtrkom smo pospravili osebne stvari v kovčke in si pripravili nahrbtnik za na plažo. Po zajtrku pa finale v orientacijskem teku. Učenci so včeraj spoznali zemljevid, zato jim je bilo danes na drugi progi precej laže. Najhitreje so jo zmogli tisti, ki so zemljevid najbolje razumeli in so pot opravili zelo hitro.
Po orientaciji smo tekmovali v plavanju v prosti tehniki na 50 m.
Učenci so nato še supali in še zadnjič skočili v morje.
Po kosilu smo se odpravili na pot proti Mariboru, kjer so nas pričakovali starši.

Herman Novak