V letošnjem šolskem letu smo se odločili sodelovati v projektu Trajnostna mobilnost, s katerim želimo doseči, da bi naši učenci v šolo prihajali na trajnosten način: peš, s kolesom, skirojem, rolerji, javnimi prevoznimi sredstvi ali na način skupne vožnje z osebnim avtomobilom. Naročnik projekta  je Ministrstvo za infrastrukturo, njegov slogan pa se imenuje »Gremo peš«. S hojo in kolesarjenjem zmanjšujemo prometni pritisk v okolici šole, izboljšujemo prometno varnost otrok in manj onesnažujemo okolje.

Aktivnosti bomo en teden intenzivno izvajali z učenci od 1. do 6. razreda, in sicer od petka, 25. 9. do petka, 2. 10. 2020.

Na osebno mobilnost otrok vplivajo osebnostne in socialne lastnosti otrok ter prostorsko-okoljske lastnosti okolice bivanja. Aktiven življenjski slog otrok spodbujamo v šoli, a precejšen vpliv na otrokovo mobilnost in razvijanje zdravih navad imate vi, starši, zato vas pozivamo, da nas podprete in trajnostno delujete tudi sami.

Pri vseh načinih trajnostne mobilnosti vas prosimo, da glede na epidemiološko sliko države, upoštevate navodila NIJZ.

Hvala za sodelovanje.

GREMO PEŠ!