Delovanje šolske knjižnice za učence, ki se ŠOLAJO NA DALJAVO

Šolska knjižnica bo za učence, ki se ŠOLAJO NA DALJAVO, omogočila izposojo/vračanje knjižničnega gradiva v ti. knjižnici na prostem

Knjige si bo moč izposoditi ali pa jih vrniti v pokritem delu vhoda v šolo med 9.30 in 10.30, in sicer v ponedeljek, sredo ali petek.

Ponovimo, kako do knjig? Možnosti so tri:

1. MOŽNOST

Knjigo naročiš po elektronski pošti na: mira.lorber@os-tabor1.si. Vsa naročila bo knjižničarka pregledala naslednji dan do 8.00. Po elektronki pošti boš do 8.30 prejel odgovor, ali je knjiga dosegljiva ali ne. Potem pa še samo prideš ponjo.

2. MOŽNOST

Ali je knjiga dostopna in ali jo v naši knjižnici sploh imamo, lahko preveriš na: https://plus.si.cobiss.net/opac7/bib/search/simple?db=ostimb.

V iskalno vrstico vpišeš ali naslov ali avtorja ali ključno besedo, klikneš na gumb poišči in med prikazanimi zadetki izbereš tisto, kar te zanima. Ne pozabi pogledati, ali je knjiga prosta ali ne. Potem knjižničarki napišeš sporočilo in … (glej 1. možnost)

3. MOŽNOST

Prideš v knjižnico na prostem in si izbereš kaj zase med vnaprej pripravljenim gradivom.

Le še nekaj nasvetov:

• V knjižnico lahko prideš le, če si zdrav.
  • Preden greš od doma, na šolski spletni strani preveri, ali je knjižnica morda zaprta.
  • NE POZABI NA MASKO!

Pa saj veš: Branje je znižana vozovnica do kamorkoli (Mary Schmich), zato pridi po knjigo in že si na potovanju.

Delovanje šolske knjižnice za učence, ki se ŠOLAJO V ŠOLI

“V knjigah je zbran večji zaklad, kot v piratski votlini na Otroku zakladov,” je rekel Walt Disney. Ne verjamete? Kar preverite!

Šolska knjižnica ponovno odpira svoja vrata. Prav je, da ob obisku knjižnice upoštevamo naslednje:

• V knjižnici sta hkrati lahko le dva učenca istega oddelka.
  • Vsak učenec lahko v dnevu, ko je zanj predvidena izposoja, v knjižnico pride le enkrat.
  • Čas zadrževanja v šolski knjižnici je omejen na 5-10 min.
  • Še vedno velja obvezno razkuževanje/umivanje rok ob vstopu v knjižnico.
  • Da bi se izognili prevelikim stikom s knjigami, lahko vsak učenec ob obisku knjižnice prebrska le tri knjige.
  • Vse knjige, ki so bile v uporabi (izposojene ali prebrskane), so umaknjene v karanteno za tri dni.
  • Priporočamo uporabo maske.
 URA ponedeljek  torek  sreda  četrtek  petek
KnP    KnP    KnP
odm. KnP    KnP    KnP
KnP    KnP    KnP
    3. b/LUM   3. c/LUM
  3. a/LUM     2. c/LUM
2. a  1. a  1. c  2. b  1. b
7 Možnost individualnega obiska knjižnice. V prostoru sta lahko le dva obiskovalca hkrati. Čas obiska do 10 min.

KnP – knjižnica na prostem (9.30-10.30)