Literarni natečaj Bodi pisatelj/pisateljica 2021

Tudi v letošnjem šolskem letu je Pionirski dom Ljubljana razpisal natečaj Bodi pisatelj/pisateljica. Napisati zgodbo in razviti domišljijo so se odločile tri učenke naše šole, in sicer: osmošolki Lana lešnik in Vita Rubelj Žiger ter devetošolka Ana Vrca.

Lana in Vita sta spisali zgodbo v slovenskem jeziku, Ana pa že drugo leto v angleškem jeziku. Z njo je ponovno navdušila komisijo in bila nagrajena. Njeno nagrajeno delo preberite tukaj.

Bodite ustvarjalne še naprej, kajti: Ustvarjalnost je prostor, kjer ni bil še nihče nikoli. Zapustiti moraš mesto svojega udobja in oditi v divjino svoje intuicije. Kar boš odkril, bo čudovito. To, kar boš odkril, si ti sam. (Alan Alda)

Mentorici

Simona Klinger in Maruša Kokol

Javni razpis za gradnjo odprtih širokopasovnih omrežij »GOŠO«

Mestna občina Maribor se bo prijavila na Javni razpis za gradnjo odprtih širokopasovnih omrežij »GOŠO« – pokrivanje belih lis.

V zvezi s pripravo prijave vas prosim za podatek, če imajo/so imeli otroci v vašem gospodinjstvu težave s šolanjem na daljavo zaradi slabe internetne povezave ali pa internetne povezave sploh nimajo.

Prosimo vas, da nam informacijo (kaj je narobe in svoj naslov, če ste v bloku tudi številko stanovanja) posredujete do ponedeljka, 3. maja 2021, na info@os-tabor1.si, saj moram končni zbir posredovati na MOM v torek, 4. maja 2021.