Eko dan

Na šoli je v sredo, 20. aprila 2022, potekal EKO dan na temo Odpadkom dajemo novo življenje. Prijetno preživet dopoldan v okviru dneva Zemlje, ki je bil dva dni kasneje, smo imeli učenci od 6. do 9. razreda. Preizkusili smo se v različnih dejavnostih.

Začeli smo z uvodom v dan in se seznanjali, kako lahko ohranjamo čisto okolje. Ogledali smo si tudi videoposnetek, v katerem je bilo predstavljeno, kako so iz odpadkov izdelali glasbila in nanje seveda tudi zaigrali.

Kam bi odlagali odpadke, če ne bi bilo koša? Da bomo lažje ločevali odpadke, smo sami izdelali EKO koš za papir.

V dobro okolju smo v plastenke posejali in posadili zelišča, sedaj pa jih opazujemo, kako rastejo.

Zemlji smo izrazili hvaležnost tako, da smo se ji poklonili s plesom na ploščadi za šolo.

Za zabavo smo izdelovali družabne igre iz odpadnega materiala.

Ob koncu dneva dejavnosti pa smo za simbolični in dobrodelni namen izdelovali ladjice iz odpadnega papirja.

Hana, Šeila, Isabella, Erland, 7. a