16. oktober 2022 – Svetovni dan hrane

Svetovni dan hrane se praznuje vsako leto 16. oktobra. Uvedla ga je Organizacija Združenih narodov za prehrano in kmetijstvo. Glavni namen svetovnega dneva hrane je opozarjanje, da v svetu živi veliko število ljudi, ki trpi za pomanjkanjem hrane. Pravica do hrane je osnovna človekova pravica. Zadovoljuje osnovne človekove potrebe in omogoča zdravo, kakovostno in srečno življenje.

Zbrala in pripravila: Julijana Kovač,organizatorica šolske prehrane

Državno prvenstvo v orientacijskem teku

V četrtek, 13. 10. 2022, je bilo v Dolenjskih Toplicah državno prvenstvo v orientacijskem teku za osnovne in srednje šole. Na novi orientacijski karti pri osnovni šoli so tekmovali tudi naši učenci. Izbral sem najboljše iz šolskih prvenstev na športnih dnevih, ki so zelo dobro opravili z zelo zahtevnimi progami na zahtevnem terenu. V ekipnem delu so se najbolje uvrstili najmlajši v kategoriji A – 4. in 5. razredi, ki so v obeh kategorijah zasedli 3. mesto.

Med posamezniki se je izkazal Grigorii Gainanov, ki je zasedel odlično 5. mesto.
Med deklicami je Jona Kac zasedla 6. mesto.
V kategoriji najstarejših dečkov (8. in 9. razred) je med posamezniki dosegel odličen rezultat Vitja Kit, ki je z odličnim časom zasedel 7. mesto v državi.
Med najstarejšimi deklicami se je zelo dobro uvrstila Hana Štular, ki je zasedla 14. mesto.
Podrobnejše rezultate si lahko ogledate na naslednji povezavi:
Herman Novak