Dekletom, mamicam in ženam

V sredo, 22. marca 2023, je MČ Nova vas pripravila kulturni večer v poklon vsem dekletom, mamicam in ženam. Prireditev je bila izvedena v sodelovanju z učenci naše šole, učenci OŠ Leona Štuklja in otroki iz Vrtca Otona Župančiča.

Pester zabavno-kulturni program so z deklamacijo pesmi o mamicah obogatili naši prvošolci Lorena, Gaja, Žan in Gorazd, mažoretka Lili pa je navdušila s plesnimi koraki in spretnim vrtenjem mažoretne palice.

Finale državnega prvenstva v skokih z male prožne ponjave

V finale državnega prvenstva v skokih z MPP so se iz naše šole uvrstile kar tri ekipe in ena posameznica. Finale je organizirala OŠ Antona Ukmarja iz Kopra.

Med mlajšimi deklicami so učenke Zoja Kolarič (posamezno 11. mesto), Hana Brglez (14. mesto), Nikita Džepina (21. mesto) in Mišel Čeh (45. mesto) ekipno zasedle odlično 5. mesto.

Med starejšimi dečki so Stanko Vukovič (25. mesto), Klemen Petek (29. mesto), Filip Lepener (32. mesto), Andraž Deučar (34. mesto) in Miha Krajnc (40. mesto) zasedli solidno 6. mesto v Sloveniji.

Herman Novak

33. regijski Otroški parlament

Regijski Otroški parlament je zasedal v četrtek, 23. 3. 2023. Zasedanje se je za delegatki naše šole začelo nekoliko kasneje, saj sta Doroteja in Šeila četrtkov dan začeli s sodelovanjem v predstavi ČE … Kakor prejšnja leta so bili delegati posameznih šol razdeljeni v različne skupine, ki so razmišljale in debatirale o letošnji temi – DUŠEVNO ZDRAVJE OTROK IN MLADOSTNIKOV.

Zaključni plenarni del je nato potekal v amfiteatru Srednje ekonomske šole in gimnazije Maribor, kjer so predstavniki skupin predstavili svoje zaključke, pobude in predloge. Vsaka skupina je med svojimi vrstami izvolila delegata za nacionalni Otroški parlament, predstavnici naše šole sta bili v glasovanju žal poraženi vsaka za en glas. Kljub temu jima mentorici čestitava za aktivno sodelovanje v razpravi in tudi predstavitvi, za trud in angažiranost ter dobro voljo in pripravljenost za sodelovanje.

Mentorici OP Janja Horvat in Anja Gradišnik

Zimska športna šola v naravi za 4. in 5. razrede – 1. dan

Zbudili smo se v deževno jutro in se odpeljali na tridnevno zimsko šolo v naravi na Areh. Pripeljali smo se v zimsko idilo. Vrh Pohorja je bil zasnežen in zelo hitro smo se odpravili na smučanje.

Po testiranju smo vadili po skupinah do malice, ki smo jo hitro pojedli, da smo lahko nadaljevali s smučanjem v popoldanskih urah. Po kosilu je polovica učencev odšla na zimski pohod, druga polovica pa se je učila klasično in drsalno tehniko teka na smučeh. Matejeva skupina je vadila s klasičnimi smučmi osnovne korake klasičnega teka. Prehodili in pretekli so vso pokrajino od cerkve do tekaškega poligona in to po globokem snegu. Sam sem z drugo skupino, ki je imela smuči za drsalno tehniko, odšel na poteptane proge na vrhu Ruške vlečnice. Učil sem jih osnove drsalne tehnike.

Po večerji so učenci imeli v predavalnici še predavanje o astronomiji.

Jutri bo še en lep zimski dan, ki se ga že vsi veselimo.

Herman Novak

Tehniški dan na SERŠ-u

Tokrat smo se z nadarjenimi učenci odpravili na SERŠ in tam sodelovali na tehniškem dnevu. Predstavili so nam programe, ki jih ponujajo dijakom, e-kolo, ki so ga sami izdelali, ter delo s fotografijo. Preizkusili smo lahko robotke, igrali na različne instrumente, se naučili spajkanja ter čisto sami oblikovali skupen plakat vseh prisotnih, ki smo ga nato odnesli za spomin.