Vlada RS je na seji 27. 10. 2021 sprejela Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o načinu izpolnjevanja pogoja prebolevnosti, cepljenja in testiranja za zajezitev širjenja okužb z virusom SARS-CoV-2 (ki je objavljen v UL RS, št. 170/2021 z dne 27. 10. 2021).

Odlok prične veljati 1. novembra 2021.

Naslednje bistvene spremembe, ki zadevajo učenke in učence:

1. Prostovoljno izvajanje testiranja s testi HAG za samotestiranje izvajajo vsi učenci od 1. do 9. razreda.

2. Učenci izvedejo samotestiranje v domačem okolju dvakrat tedensko, in sicer v ponedeljek in sredo zjutraj pred poukom.

3. Učenci so upravičeni do 10 testov za samotestiranje na mesec.

Glede na zapisano, naj ponovno spomnim na obvezno uporabo obraznih mask:

– v skupnih prostorih za vse učence od 1. do 9. razreda,

– pri mešanju oddelkov,

– pri pouku za učence od 7 do 9. razreda, razen pri urah športa.

Zaradi resne epidemiološke situacije v državi pričakujemo, da bodo vsi otroci (razen tistih, kjer ste ali boste v torek, 2. 11. 2021, starši šoli dostavili zdravniško dokazilo o nenošenju maske) imeli obrazno masko v zgoraj zapisanih situacijah. Vse otroke, razen tistih z dokazilom, bomo opozarjali in jim masko, če je ne bodo imeli, tudi ponudili.

Prosim, da svojega nezadovoljstva ali negodovanja ob novem odloku, ne sporočate šoli, ampak, če tako presodite, pristojnim inštitucijam.