Za nami je delovna sobota – Sončkov dan, ki smo ga izvedli kot že vrsto let pod okriljem šolskega parlamenta.

Učenci so iskali različne možnosti preživljanja prostega časa. Poskusili so dan zapolniti s športom, druženjem s prijatelji, sošolci in ustvarjanjem.

Ker pa si življenje in preživljanje prostega časa težko predstavljamo brez interneta, so se učenci od 3. razreda osveščali o varni, odgovorni rabi interneta in mobilnih naprav ter zasvojenosti s sodobnimi tehnologijami.

Med nami so bili različni gosti; iz organizacije Safe.si, Logout in dijakinje Srednje zdravstvene šole.

Učencem 9. razreda pa je učiteljica Aleksandra Verbošt s potopisnim predavanjem predstavila svojo izkušnjo kako je prehodila 400 km El Camina, kaj vse je doživela na poti in tako uspešno preživela 14 dni brez interneta.

Danijela Todorović