V letošnjem »drugačnem« šolskem letu smo na matematično-fizikalno-logičnem področju pokazali in dokazali, da zmoremo veliko in še več.

FIZIKA 2021

Na šolskem tekmovanju iz fizike, 15. aprila 2021, se je pomerilo 12 osmošolcev in 5 devetošolcev. Bronasto Stefanovo priznanje so prejeli:

Maj Bombek, 8. c, Aneja Berglez, 8. b, Ajda Dovnik, 8. a,  Matic Novak, 8. a,  Patrik Schaff, 8. a, Miloš Radaković, 9. b.

V soboto, 8. maja 2021, se je na šolah po Sloveniji odvijalo državno tekmovanje osnovnošolcev v znanju fizike. Letos je tekmovanje potekalo pod posebnimi pogoji, v negotovih razmerah in na nenavaden način. Preskočili smo področno stopnjo tekmovanja, zato se je državnega tekmovanja udeležilo skoraj 1300 učencev, 4 učenci pa so zastopali našo šolo.

Miloš Radaković, 9. B in Aneja Berglez, 8. B sta prejemnika srebrnega Stefanovega priznanja.

Maj Bombek, 8. C je prejel zlato Stefanovo priznanje, na kar smo še posebej ponosni.

LOGIKA – DRŽAVNO TEKMOVANJE 2021

V sredo, 24. 3. 2021, je potekalo državno tekmovanje iz logike. Udeležili so se ga:

Tai Poropat, 7. a, Alisa Kotelevska, Marina Vuković 7. c, Aneja Berglez, 8. b, Miloš Radaković, 9. b.

Alisa, Marina in Aneja so prejemnice srebrnega priznanja iz logike.

Miloš je prejel zlato priznanje iz logike.

RAZVEDRILNA MATEMATIKA 2021

Na šolskem tekmovanju iz razvedrilne matematike, ki je potekalo v sredo, 31. 3. 2021, so naslednji učenci prejeli bronasto priznanje:

Lian Haložan Harb, 6. a, Sara Bruči, 6. b, Tai Poropat, 7. a , Alisa Kotelevska, 7. c, Marina Vukovič, 7. c, Maj Bombek, 8. c, Alex Furjan, 9. a.

V soboto, 17. 4. 2021, so se Alisa, Marina in Maj udeležili državnega tekmovanja.

Alisa je prejela srebrno priznanje.

Marina in Maj sta prejela zlato priznanje.

TEKMOVANJE IZ MATEMATIKE 2021 ZA VEGOVA PRIZNANJA

V četrtek, 22. 4. 2021, je potekalo šolsko tekmovanje Mednarodni matematični Kenguru. Prejemniki bronastega priznanja od 6. do 9. razreda so:

Hana Štular, 6. a, Ana Purg, 6. b, Sara Bruči, 6. b, Vitja Kit, 6. c, Tai Poropat, 7. a, Tim Bauman, 7. b, Alisa Kotelevska, 7. c, Marina Vuković, 7. c,

Ajda Dovnik, 8. a, Maj Bombek, 8. c, Anej Zajec, 8. c, Miloš Radaković, 9. b, Jaša Tuntič, 9. c, Ana Vrca 9. c.

V soboto, 15. 5. 2021, je potekalo državno tekmovanje za srebrno in zlato Vegovo priznanje. Tekmovali so naslednji učenci:

• petošolec Uroš Zrnić Kević,
  • šestošolki Ana Purg in Sara Bruči,
  • sedmošolci Tim, Alisa in Marina,
  • osmošolca Maj in Ajda,
  • devetošolec Miloš.

Dosegli so odlične rezultate. Sedem učencev (Uroš, Ana, Sara, Tim, Alisa, Marina in Miloš) je prejelo srebrno Vegovo priznanje. Učenec Maj Bombek je prejemnik zlatega Vegovega priznanja.

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo. Dokazali ste, da zmorete tudi v teh nenavadnih časih! Ponosne smo na vas.

Učiteljice matematike