V lepem jesenskem torkovem dopoldnevu so se prvošolci, skupaj s svojimi tutorji, odpravili na pohod na Pekrsko gorco. Že na začetku poti je sonce prijetno grelo, listje je šumelo pod nogami, barve jeseni pa so pričarale čudovito vzdušje. Med potjo so se starejši učenci z veseljem pogovarjali z mlajšimi in jim pomagali premagovati dele poti.
Sprehod po gozdnih poteh je bil prava sprostitev, saj so učenci lahko opazovali spremembe v naravi – od pisanih listov do ptičjega petja. Na vrhu Pekrske gorce so uživali v razgledu na mesto in okolico ter si privoščili malico.
Po kratkem počitku so se zadovoljni in nasmejani odpravili nazaj proti šoli.                                                                                                                          Pohod je bil odlična priložnost za druženje, krepitev medsebojnih vezi in spoznavanje narave v jesenskem času.