Dragi učenci in starši,

pri pouku pogosto uporabljamo različne spletne storitve, do katerih dostopamo s pomočjo AAI (Arnes AAI) gesel in uporabniških imen. Da bi delo v šoli potekalo nemoteno, vas prosimo, da učenci v šolo redno prinašajo svoja AAI gesla. Ta gesla so ključna za dostop do učnih gradiv, spletnih učilnic in drugih šolskih digitalnih orodij.

Varna raba gesel

Zavedamo se, kako pomembna je varnost na spletu, zato je pomembno, da tudi vi, učenci, skrbite za varno rabo gesel. Tukaj je nekaj preprostih nasvetov za varno uporabo gesel:

• Gesel ne izgubljajte: Imejte nadzor nad svojimi gesli.
  • Gesla naj bodo zapletena: Uporabljajte kombinacijo velikih in malih črk, številk in posebnih znakov.
  • Gesel ne delite z drugimi: Gesla so vaša zasebna informacija in jih ne smete deliti niti s sošolci.
  • Redno menjajte gesla: Priporočljivo je, da geslo občasno spremenite, da povečate varnost.

Če imate kakršne koli težave z gesli ali dostopom, se obrnite na svojega učitelja ali šolsko podporo.