Eko dan

1. aprila obeležujemo dan Zemlje. Narava in okoljske spremembe nam kažejo, kakšne učinke ima naše delovanje na okolje. Pomembno je, da razmišljamo o tem, kakšna bo naša prihodnost, v kolikor našega planeta ne bomo obvarovali. S tem namenom smo na naši šoli skupaj z Zvezo prijateljev mladine Maribor v torek, 25. 4., izvedli eko dan na temo »Vlagajmo v naš planet«. Vsa šola je utripala od pozitivne energije, raznolikih dejavnosti in druženja. Ker slika pove več kot tisoč besed, vas vabimo, da si ogledate fotografije, nastale na eko dnevu.

Mentorici Barbara Vindiš Štular in Vanja Požegar

Prometna varnost

Javna agencija RS za varnost prometa (AVP) je z namenom prispevanja k večji varnosti otrok v prometu ter za namene prometne vzgoje (osveščanje otrok s prometnimi pravili in varnim ravnanjem v prometu, prometni dnevi …) izdala strip Poljub po nesreči (avtor: D. Krančan).  Prehitra vožnja, vožnja pod vplivom alkohola ali drog, neuporaba varnostnega pasu in zaščitne čelade ter uporaba mobilnega telefona v prometu so ključni dejavniki tveganja v prometu. V stripu mladim predstavljajo dogodivščino njihovih vrstnikov in jih želijo na zabaven način spomniti na pravila varnega vedenja v prometu.

Na Boč s 3. razredi dodatnega športnega programa

V sredo, 26. 4. 2023, smo se od šole najprej sprehodili skozi Betnavski gozd do železniške postaje Tezno. Z vlakom smo se peljali do Poljčan in pot nadaljevali skozi Poljčane v Zg. Poljčane in nato po Detičkovi poti na Maistrov kamen in preko Finžgarjevega križa ter Balunjače na vrh. Vreme je zdržalo.

Z vrha stolpa smo imeli lep razgled na bližnje kraje vse tja do Maribora in Celja. Nato smo se spustili do doma na Boču, si ogledali rastišče velikonočnic in se po poti čez Babo spustili nazaj v Poljčane.

Pred povratkom z vlakom na Tezno smo se ustavili še v slaščičarni in si privoščili kepico sladoleda za uspešen vzpon na Boč.
Herman Novak

Tekmovanje v znanju matematike

Za letošnje šolsko leto je končano tekmovanje osnovnošolcev v znanju matematike za Vegova priznanja.

Število prejemnikov bronastih Vegovih priznanj na razredni stopnji je 49. Na predmetni stopnji 19 učencev prejme priznanje Kenguru, od tega 9 učencev prejme bronasto Vegovo priznanje.

Trije najuspešnejši učenci, ki so dobitniki srebrnega Vegovega priznanja, so Julija Šebijan (6. a), Jernej Pišorn (9. a) in Alisa Kotelevska (9. c).

Vsem tekmovalcem čestitamo za vložen trud in dosežen uspeh.

aktiv učiteljev matematike